Dobór odpowiedniej zabawki dla naszego dziecka jest procesem pewnego rodzaju. Na samym początku musimy się zastanowić nad samym celem zakupu zabawki. Po co kupujemy zabawki dla dzieci ze sklepu online? Czy mają one zajmować dziecko, gdy rodzice są zajęci? Czy mają jednak podnieść możliwość, rozwoju, nauki i edukacji?

Dobra zabawka ma rozwijać

Dobra zabawka to taka, która nas znacznie pobudza do aktywności. Masowe zabawki dostarczają zazwyczaj dziecku już gotowych rozwiązań i je czynią biernym. Najlepsze zabawki to takie, które poprzez zabawę rozwijają oraz uczą. Zabawka dobrze dobrana rozwija logiczne myślenie, jak i koordynację, kreatywność, myślenie przestrzenne oraz zdolności werbalne.

Im zabawka jest prostsza, tym bardziej pobudza dziecko do zabawy. Zabawki, które świecą, grają i same się poruszają, są dla naszego dziecka bardzo atrakcyjne, ale jednak tylko przez chwilkę. Bardzo szybko lądują w kącie pokoju. Dobra zabawka powinna przed dzieckiem otwierać masę możliwości. Mogą to, chociażby być klocki drewniane, które mają liczbę aranżacji nieograniczoną.

Dla kogo kupujemy zabawki?

Kiedy już odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, po co kupujemy zabawki, to musimy ją teraz dostosować bezpośrednio do wieku naszego dziecka, jak i jego upodobań. Co innego będzie interesowało niemowlaka, a zupełnie coś innego przedszkolaka. Musimy także pamiętać o tym, że co po niektóre zabawki przeznaczone są dla dzieci powyżej określonego wieku. Sprawdzimy jednak to bardzo łatwo. Taka informacja znajduje się na opakowaniach. Także sam poziom trudności musi być dopasowany do wieku naszego dzieciaka.

Wiadomo, że niemowlak nie będzie w stanie swojej uwagi skupić dłużej na jednym przedmiocie. Nie zawsze on kontroluje swoje ruchy, a świat poznaje poprzez zmysły. Dlatego dobierać należy zabawki o wyrazistych kolorach, które przykują łatwo uwagę dziecka. Jest to bardzo ważne.

Najważniejsze jest to, aby nie oszaleć w sklepie zabawkami, ponieważ wybór jest naprawdę przeogromny.