BOGUSŁAW SZCZEPAN ŁABĘDZKI
INTRORada Powiatu HajnowskiegoBogusław Szczepan ŁabędzkiArchiwum RMOff-icynaKontakt
RADNY RADY POWIATU HAJNOWSKIEGO
Sesje Rady Powiatu 2018
Sesje Rady Powiatu 2019
Korespondencja 2018
Korespondencja 2019
Sesje Rady Powiatu 2018
       
         
 
   
PIŁKARSKI KOMENTARZ  
   
 
   

„Razem z kolegą Markiem graliśmy w piłkę”. I jest w tym mniej więcej połowa prawdy. Bo pan starosta powinien pamiętać, że grali w różnych drużynach i to dodatkowo przeciwko sobie. Analogicznie jest i dzisiaj w polityce – obaj są zaangażowani w życie publiczne, ale po dwóch różnych stronach. I oczywiście pan Andrzej Skiepko może liczyć, że PiS zagra fair play, tak jak pan v-ce marszałek grał na boisku, ale wyciąganie daleko idących wniosków jakoby miała z piłkarskiego koleżeństwa wynikać jakaś szczególna przychylność jest nieuprawnione. Zresztą skąd taki pomysł, że powiatowi hajnowskiemu mają bardziej pomóc kontakty towarzyskie aniżeli trafiony pomysł i rzetelne przygotowanie projektów przyszłych inwestycji? Jeśli w ocenie pana starosty takie mechanizmy decydują w polityce to zaczynam się na poważnie martwić.

Wizyta pana Marka Malinowskiego jako członka Zarządu Województwa Podlaskiego na III sesji Rady Powiatu wynikała tylko i wyłącznie z kurtuazyjnego obowiązku wręczenia medalu lokalnemu artyście. I oprócz odznaczonego pana Piotra Skiepki nie ma w tym wydarzeniu udziału żaden inny Skiepko.

A panu Piotrowi przy tej okazji serdecznie gratuluję.

 
   
  Bez zbędnego komentarza prezentuję Państwu Plan pracy Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Hajnowskiego na 2019 rok.
Nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego głosowałem przeciw?
   
 
   
  SIEROCA INWESTYCJA
  Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w powiecie hajnowskim to 4 149 PLN co daje rocznie niecałe 50 000PLN.
   
 
 

 

Inwestycja („szlakiem bioróżnorodności”) na dawnym parkingu przy trasie z Hajnówki do Białowieży będzie kosztowała w całości ok. 5 mln PLN. Przez pięć lat da zatrudnienie 5-6 osobom. Wynika z tego, że na terenie powiatu hajnowskiego stworzenie miejsca pracy kosztuje ok. 1 mln PLN (proszę przypomnieć sobie warunki inwestycyjne na terenie podstrefy ekonomicznej w Hajnówce).

Można zaryzykować założenie, że lepiej byłoby ufundować za kwotę tych pięciu milionów coś w rodzaju stypendium. Biorąc pod uwagę hajnowskie warunki płacowe rocznie średnie wynagrodzenie otrzymałoby 100 osób, a przez pięć lat 20 osób, a więc i tak więcej niż w projektowanym założeniu.

Głupi pomysł? W porównaniu do stanowiska obecnego zarządu, który wprost mówi, że nie wie co z tą inwestycją dalej zrobić i tak wydaje się bardziej rozsądny.

Poważnie odniosę się do zaistniałej sytuacji kiedy otrzymam wnioskowane informacje.

   
   

WAŻNE SŁOWA STAROSTY HAJNOWSKIEGO

Jeszcze raz podkreślę, że pan Starosta zdobył mój szacunek tym wyznaniem. Z całej ekipy rządzącej w powiecie i mieście odważył się jako pierwszy wyartykułować diagnozę sytuacji społeczno – gospodarczej. Komuś kto miał od kilku kadencji realny wpływ na zarządzanie regionem (radny, v-ce starosta, v-ce burmistrz), a więc w jakiejś mierze odpowiada za stan faktyczny, pewnie nie przyszło to łatwo.

Co jednak wyniknie z tego dalej? Jakie kroki? Decyzje? Czas pokaże.

       
         
   
       
   
       
       
         
   
       
   
 
Dlaczego nie Przewodniczący Saczko?
Ponieważ poprzedni swój mandat stracił w wyniku zarządzenia zastępczego Wojewody Podlaskiego w 2012 roku.
Dlaczego nie Starosta Skiepko?
Ponieważ nie ma planu działania nawet na jeden rok, a cóż dopiero na całą kadencję.
       
         

INTRORada Powiatu HajnowskiegoBogusław Szczepan ŁabędzkiArchiwum RMOff-icynaKontakt